Református pedagógusok munkáját ismerik el idén is

2020. február 21., címkék: makkai sándor-díj

Április 3-ig jelölhetünk példamutató pedagógusokat a Makkai Sándor-díjra és az Imre Sándor-díjra.

Kitüntetésre jelölhetünk pedagógusokat

2017. március 22., címkék: makkai sándor-díj, imre sándor-díj

A Magyarországi Református Egyház Zsinata 1997-ben két református pedagógus kitüntetést alapított, mellyel 2017-ben immár 20. alkalommal ismerhetik el a pedagógusok teljesítményét.

Felhívás pedagógus kitüntetések tárgyában

2016. március 03., címkék: makkai sándor-díj, pályázat, Pályázat, imre sándor-díj

A 2016-os Makkai Sándor- és az Imre Sándor-díjra április 1-ig lehet pedagógusokat jelölni.

Átadták a Makkai Sándor-díjat

2015. augusztus 31., címkék: makkai sándor-díj, reformátusok lapja, tanévnyitó, kitüntetés

Augusztus 29-én, a sárospataki országos tanévnyitón a zsinati elnökség, Bogárdi Szabó István püspök és Huszár Pál főgondnok átadta a Makkai Sándor-díjat. A szakmai munkájáért és példamutató emberi-hitbeli magatartásáért elismert két díjazottat Ábrám Tibor tiszáninneni főgondnok, a Zsinat világi alelnöke méltatta.

A református oktatás a leghatékonyabb

2012. szeptember 01., címkék: kunhegyes, református oktatás, országos református tanévnyitó, Kárpát-medencei Református Közoktatási Alap, makkai sándor-díj

Százötvenhét református iskolában, több mint negyvenötezer diák kezdi meg a tanévet hétfőn – hangzott el a Kunhegyesen tartott országos református tanévnyitó istentiszteleten. Átadták a Makkai Sándor-díjakat, Bibliát kapott minden kilencedikes, Bölcskei Gusztáv püspök pedig felemelte szavát a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium ügyében.

Maradandó példamutatás – díjátadók a Zsinat ülésén

2011. november 20., címkék: kitüntetés, makkai sándor-díj, XIII. Zsinat, kilencedik ülés, dobos károly díj, imre sándor-díj

A legörömtelibb pillanatai a Zsinat munkájának, amikor református testvéreink munkáját ismerhetjük el – mondta Huszár Pál, a MRE Zsinatának világi elnöke, amikor felvezette a XIII. Zsinat kilencedik ülésének második napján, november 18-án a diakóniai, pedagógiai és lelkészi díjak átadóját.

Döntöttek a zsinati díjak kitüntettjeiről

2011. május 27., címkék: makkai sándor-díj, kiss ferenc-díj, juhász zsófia-díj, imre sándor-díj, zsinati ülés, Hírek

A XIII. Zsinat hetedik ülésszakának második napján a zsinati tagok elfogadták a diakóniai, pedagógiai és lelkészi díjakra vonatkozó előterjesztéseket. A Kiss Ferenc-díjat, a Juhász Zsófia-díjat, az Imre Sándor-díjat és a Dobos Károly Lelkészi díjat a novemberi Zsinaton adják át, a Makkai Sándor-díj kitüntetettjeit az országos református tanévnyitó istentiszteleten, augusztus 27-én Budapesten köszöntik.

Ez történt a Zsinat pénteki ülésén

2010. június 04., címkék: áhítat, Hírek, választójogi törvény, zsinati ülés, éves jelentés (mre), megemlékezés, makkai sándor-díj, trianon, református oktatás, bölcskei gusztáv, zsinat, vakmisszió

Pénteken véget ért a XIII. zsinati ciklus ötödik ülése, a trianoni békeszerződésről való megemlékezés volt a záró momentum.